Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 14° Adapazarı
Sabah
06:37
Öğle
13:00
İkindi
15:18
Akşam
17:39
Yatsı
19:05
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Anadolu’nun Akademisi ilk haftayı geride bıraktı

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, birbirinden farklı içerikteki dersleriyle ilk haftayı geride bıraktı.

Haberler/YAŞAM
14.03.2018
Haberi Yazdır
Anadolu’nun Akademisi ilk haftayı geride bıraktı

Prof. Dr. Çiğdem Dürüşken’in “Akademik Bilginin Tarihi” adlı programıyla bahar dönemi açılışını yapan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, Yaz ve Yönet Pratik Film Atölyesi, Günümüz Düşüncesinin Ana Sorunları ve Filozofları, Nota Okuma ve Yazma derslerini yeni katılımcılarıyla gerçekleştirdi. 

Perde Arkasındaki Gizemli Dünyayı Anlattı 
Yönetmen ve senarist Aybars Bora Kahyaoğlu tarafından gerçekleştirilen “Yaz ve Yönet Pratik Film Atölyesi” bahar döneminin ilk dersi oldu. Ders kapsamında katılımcılara film yapımının inceliklerinden bahseden Kahyaoğlu, Türk ve dünya sinemasından örnekler vererek sinemaseverlere perde arkasındaki gizemli dünyayı anlattı. 

Düşünce Sistemleri ve Filozoflar Konuşuldu 
Akademide, Yaz ve Yönet Pratik Film Atölyesi’ni Prof. Dr. Cengiz Çakmak’ın “Günümüz Düşüncesinin Ana Sorunları ve Filozofları” dersi takip etti. Günümüz düşünce sistemlerinin temelindeki problemlerin tartışılması ekseninde ilerleyecek olan derste ilkçağ Yunan filozofları Sokrates, Platon, Aristoteles, Descartes, Kant gibi birçok filozofun temel kavramları tartışıldı. 

Müzik Eğitiminde Temel Bilgiler 
SAÜ Devlet Konservatuarı’nda öğretim üyesi olan Hacı Bekir Kurşunet tarafından gerçekleştirilen “Nota Okuma ve Yazma” dersinde ise başlangıç seviyesi nota ve ritim bilgisi üzerinde duruldu. Ayrıca Türk ve Dünya müziklerinden önemli eserlerin nota çözümlemesi de katılımcılarla birlikte yapıldı.

 

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın