Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:42
Öğle
13:09
İkindi
17:07
Akşam
20:35
Yatsı
22:19
http://sakaryaradyomega.com/

Ali İhsan Yavuz, Zeki Toçoğlu'nu böyle korudu!

Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olacağı söyleyen Ersin Taranoğlu'nun açıklamalarına Başkan Zeki Toçoğlu'na destek veren Milletvekili Ali İhsan Yavuz'dan geldi.

Haberler/GÜNCEL
09.08.2018
Haberi Yazdır
Ali İhsan Yavuz, Zeki Toçoğlu'nu böyle korudu!

AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz, eski bakan Ersin Taranoğlu’nun “Bütün iller gelişirken Sakarya yerinde saydı” eleştirilerine yanıt verdi. Sakarya’ya son 15 yılda 21 katrilyon değerinde yatırım yapıldığını söyleyen Yavuz, “Biz iktidar olmadan önce bu şehirde Serdivan Diş Hastanesi, merkezdeki 400 yataklı hastane, Korucuk’taki hastane var mıydı? Bölge Adliye Mahkemesi var mıydı? Ballıkaya Barajı var mıydı? Karasu limanı var mıydı? Biz bu şehre 21 katrilyonluk yatırım yaptık. Şimdi de 1000 yataklı hastane yapıyoruz, kadın doğum hastanesi yapıyoruz, ikinci üniversiteyi açıyoruz. Bütün bunlar yatırım değil mi” dedi.

“Merkeze çivi çakılmadı” eleştirilerini de cevaplayan Milletvekili Yavuz, “Gar Meydanı, Demokrasi Meydanı, Kent Park, Ofis Sanat Merkezi, Uzunçarşı rekreasyonu, AKOM, yeni itfaiye, Sakaryapark, katlı otopark, alt yapı yatırımları, Yenikent Park, Korucuk Park… Tüm bunlar çivi çakmak değil mi” ifadelerini kullandı. Sakarya’nın 2016 sosyoekonomik gelişmişlikte 23. sıradan 18. sıraya çıktığını da kaydeden Ali İhsan Yavuz, ayrıca şehrimizin TÜİK’in en yaşanabilir şehirler sıralamasında ikinci olduğunu hatırlattı.

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, dün gazetemize bir ziyaret te bulundu. Sakarya’ya yapılan yatırımları değerlendiren Milletvekili Yavuz, yapıcı eleştirilere her zaman açık olduğunu belirtirken, “Eksiklerimizi tabii ki söylesinler ancak AK Parti’nin hakkını da teslim etsinler” dedi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın