https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
03:20
Öğle
13:04
İkindi
17:03
Akşam
20:39
Yatsı
22:29
http://sakaryaradyomega.com/

Akyazı Belediyesinden Yardımlara Devam

Akyazı Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere geçtiğimiz aylarda olduğu gibi Kasım ve Aralık ayında da yardımlarına devam etti

Haberler/YAŞAM
06.01.2014
Haberi Yazdır
Akyazı Belediyesinden Yardımlara Devam

Akyazı Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere geçtiğimiz aylarda olduğu gibi Kasım ve Aralık ayında da yardımlarına devam etti.

Akyazı Belediyesi Kültür ve Sosyal işler ekipleri tarafından her fırsatta önceden yerleri tespit edilerek gerçekten ihtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirilen 100 aileye soğuk kış aylarında evlerinin ısınmasını sağlayacak 66 ton kömür yardımı, 33 aileye soba yardımı, erzak yardımları ve hasta bezi yardımı yapıldı.

Kasım ve aralık aylarında da dolu dolu yardımlarına devam eden Akyazı Belediyesi birçok engelli vatandaşa yönelik tekerlekli sandalye, akülü araç tahsisi ve daha önce akülü araçları olan 15 engelli vatandaşın bu araçlarının tamiri ve ulaşım hizmetleri, yaşlılara yönelik evde bakım ve hasta bezi yardımı, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlara erzak yardımı hizmetleri gibi yardımlarının yanı sıra özellikle havaların soğuk olduğu bu kış aylarında kömür ve soba yardımları da daha kapsamlı olarak yapıldı.

Akyazı belediyesi tarafından evi yanmış ve hasar görmüş geliri olmayan vatandaşlara tamir ve onarım hizmetleri, Sosyal güvencesi olmayan hastalara ilaç hizmetleri, yine dar gelirli vatandaşlara ev eşyası yardımları ve hayır çarşısından giyecek yardımları, cenazelerde şemsiye ve çay ikramı gibi yardımlara da devam edildi.

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı yaptığı açıklamada, “Akyazı Belediyesi olarak rutin Sosyal yardımlarımızı hiç aksatmadan gerçek ihtiyaç sahiplerine zamanında ulaştırıyor. Soğuk kış aylarında da onların yanında oluyoruz. Bugüne kadar hep ihtiyaç sahibi ailelerimize ve vatandaşlarımıza Sosyal belediyecilik hizmetimizi eksilme olmadan daha da fazlalaştırarak ulaştırdık. Birçok Engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye, akülü araç tahsis ettik soğuk kış aylarında evlerinde üşüyen ihtiyaç sahibi ailelerimize kömür yardımlarımıza ve soba yardımlarımıza devam ettik. Hasta ve muhtaç durumdaki birçok vatandaşımızı evlerinden alıp hastanede kontrollerini yaptırarak tekrar evlerine bıraktık bununla birlikte de yaşlılara yönelik evde bakım ve hasta hizmetlerine, ilaç yardımı ve hasta bezi yardımlarımıza devam ettik. Tespit ettiğimiz tüm ihtiyaç sahibi ailelerimize de bu yardımlarımıza devam edeceğiz” dedi.


Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın