Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
04:28
Öğle
13:07
İkindi
16:55
Akşam
20:01
Yatsı
21:30
http://sakaryaradyomega.com/

AK Parti, MHP ve CHP’den kimler aday adayı olur? İşte cevabı

Alınan erken seçim kararıyla Türkiye 24 Haziran 2018 günü sandık başına gidiyor. Bu seçimde Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri bir arada yapılacak.

Haberler/KULİS
19.04.2018
Haberi Yazdır
AK Parti, MHP ve CHP’den kimler aday adayı olur? İşte cevabı

AK Parti ve MHP Cumhurbaşkanı adayı olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklerken, diğer siyasi partilerin adayı henüz açıklanmadı. 

Milletvekilli adaylıkları konusunda da bir karmaşıklık görünsede ittifak partiler aldığı oy oranı kadar vekil çıkarma hakkına sahip olacak. 

Sakarya’da  durum ne olacak şimdiden konuşulmaya başlandı.

AK Parti’de mevcut milletvekillerinin durumu konusunda net bir bilgi olmazken, Ali İnci, Ramazan Sezer, Mahmut Kösemusul, Cavit Öztürk, Recep Soytürk, Ebubekir Sofuoğlu gibi isimlerin aday adaylığı başvurusu yapması bekleniyor.

MHP’de ise Zihni Açba’nın aday gösterilmeyeceği söyleniyor. Açba’nın kentle ilgili çalışmaması, vatandaşla iletişim kurmamasının nedeni olarak MHP’nin Sakarya’da 3.parti konumuna düşmesine neden olduğu iddia ediliyor.

MHP’de Levent Bülbül, Erkal Etçioğlu, Melikşah Budak, Ali Öğütlü, Osman Aydın, Turgut Babaoğlu, İsmail Küçük, Sema Balaban gibi isimlerin aday adayı olacağı söyleniyor.

CHP’de ise Engin Özkoç’un yeniden 1.sıradan adaylığı kesin. Ayça Taşkent, Şaban Koludra, Fatma Kurtuluş, Ümit Usal, Özgür Arık gibi isimlerin milletvekili aday adayı olacağı söyleniyor.

Partilerin aday adaylık başvurularının YSK açıklaması sonrasında başlaması bekleniyor

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın