Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 14° Adapazarı
Sabah
06:42
Öğle
13:14
İkindi
15:44
Akşam
18:07
Yatsı
19:31
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

AK Parti aday adayları Ankara'da mülakata alınıyor

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Milletvekili seçimlerinde, milletvekilliği için AK Parti’de 74 aday adayı bugünden itibaren genel merkezde mülakata girecek. Mülakat komisyonu başkanlığını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yapacak. Genel Merkez il genelinde telefon ve yüz yüze anket çalışmalarına da ağırlık verdi

Haberler/SİYASET
08.05.2018
Haberi Yazdır
AK Parti aday adayları Ankara'da mülakata alınıyor

AK Parti’de 24 Haziran Pazar günü yapılacak erken genel seçimler öncesinde aday belirleme süreci devam ediyor. Geçen hafta sonu Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak temayül yoklamasının ardından aday adayları bugünden itibaren AK Parti Genel Merkezi’nde kurulan komisyonlarca mülakata tabi tutulacak. Sakaryalı aday adaylarının mülakat komisyon başkanlığını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ yapacak.

DAVET EDİLMEYE BAŞLANDI
Aday adayları dün sabahtan itibaren mülakata davet edilmeye başlandı. Alfabetik sırayla yapılacak mülakatların 09.00’da başlayacağı ve gece 23.30’a kadar süreceği öğrenildi. Bu arada AK Parti Genel Merkezi aday adaylarına yönelik anket çalışmalarına da hız verdi. Belirlenen ilçe teşkilat mensupları, vatandaşlar, esnaf ve sivil toplum örgütü temsilcileri dün sabah itibaren aranarak, hangi aday adaylarını tanıdıklarıyla ilgili sorular yöneltildi.

TELEFON VE YÜZYÜZE ANKET
Anketler sadece telefonla da sınırlı kalmadı. Dün Adapazarı, Serdivan, Arifiye ve Erenler’de aday adaylarının tanınırlığıyla ilgili vatandaşa sorular soruldu. AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, sürecin devam ettiğini ifade ederek, “Aday adaylarımızın mülakatı tamamlandıktan sonra komisyon isimleri eleyecek. Net bir aday adayı sayısı vermek uygun olmaz ama komisyon üst kurula mümkün olduğunca eleme yaptıktan sonra kalan isimleri gönderecek” diye konuştu.

21 MAYIS’TA LİSTE VERİLECEK
AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz yaptığı açıklamada, “Temayül, anket sonuçları, komisyon raporları ve aday adayının geçmişte yapmış olduğu işler, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği ve bizimde içinde yer alacağımız üst komisyonda görüşülecek. Üst komisyon değerlendirmesinin ardından 21 Mayıs’ta milletvekili aday listelerimiz YSK’ya teslim edilecek” şeklinde konuştu.

Kaynak:Yenihaber

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın