Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 21° Adapazarı
Sabah
06:14
Öğle
12:50
İkindi
15:22
Akşam
17:45
Yatsı
19:08
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Adem Sarı: Söylemlerle değil icraatlarımızla gündem olacağız

Sakarya’da tarım ve hayvancılığın başındaki bir numaralı isim STB Başkanı Adem Sarı, farklı yöntem ve söylemleriyle dikkat çekiyor.

Haberler/EKONOMİ
20.10.2018
Haberi Yazdır
Adem Sarı: Söylemlerle değil icraatlarımızla gündem olacağız

Sakarya Ticaret Borsası (STB) Başkanlığına seçilen Adem Sarı, söylem ve hedefleriyle çok farklı bir profil çiziyor. Başkan Sarı, tarımın ve hayvancılığın seyrini değiştirecek hamleler yapmak istediklerini belirleterek, olmazsa olmaz kuralın eğitim olduğuna vurgu yaptı ve destek istedi. Metin Işıker’e konuşan Adem Sarı, söylemden daha çok yapılacak olan icraatlarla gündeme gelmeyi istediklerini dile getirdi. Sarı sosyal hayata bakış açısı ve enerjiyse kamuoyunun Borsa’ya bakış açısını değiştirdi.

O PROJELER
Lisanslı Depoculuk, Tarımsal Uygulama Merkezi, Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı gibi konularda bilgiler veren Sarı, “Tarımsal Uygulama Merkezi bir tarım okulu olacak. Burada zor durumda olan ailelerimizin evlatları eğitim alacak. Her biri uzman olacak, 3 dil bilecek. Türkiye’deki bütün atıl arazilere talip olup bu uzmanlar proje üretecek, çalışacak” dedi.

Eski Sakarya Köprüsünde Nehir Kelebekleri Caz Festivali yapmayı düşündüklerini söyleyen Sarı, bununla birlikte turizme katkı sunmak istediklerini söyledi. Sarı, “ Biz projelerimizle Sakarya’da tarım ve hayvancılığın gidişatını değiştirmek istiyoruz. Büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflerimizi hükümetimiz, paydaşlarımız ve basınımız ile birlikte hayata geçireceğiz" dedi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın