http://dermansut.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 8° Adapazarı
Sabah
06:43
Öğle
13:14
İkindi
15:43
Akşam
18:06
Yatsı
19:29
http://sakaryaradyomega.com/

Adapazarı’nda halk eğitim çalışmalarına ağırlık verilecek

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Adapazarı'nda hayat boyu öğrenme faaliyetlerine büyük önem verdiklerini belirterek, "Vatandaşlarımıza yönelik kurslara ve benzeri çalışmalara yeni dönemde daha fazla ağırlık vereceğiz." dedi.

Haberler/GÜNCEL
23.07.2019
Haberi Yazdır
Adapazarı’nda halk eğitim çalışmalarına ağırlık verilecek

Adapazarı İlçesi Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş’ın başkanlığında düzenlenen İlçe Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısında gündemde yer alan konular görüşüldü.

Toplantıda Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Tetik ve Yenikent Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eyüp Yazıcı, yıl içinde yapılan çalışmalarla ilgili toplantı üyelerine bilgi sundular.

MEB’in 2023 Hayat boyu Öğrenme Vizyonu doğrultusunda yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantıda; Okuryazarlık Seferberliği ve okuma yazma kursları ile ilgili çalışmalar, mesleki kurslarla ilgili faaliyetler, işbirliği ve protokol çalışmalarına yönelik değerlendirmeler, resmi ve özel kurum/kuruluşlarla işbirliği ve ortak çalışma alanlarının belirlenmesi konularında görüşler dile getirildi.

Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, ilimizin en büyük ilçesi olan Adapazarı’nda hayat boyu öğrenme faaliyetlerine büyük önem verdiklerini belirterek, “Valiliğimizin ve kaymakamlığımızın öncülüğünde vatandaşlarımızın bütçelerine katkı sağlayacak, girişimciliğe yöneltecek, ilgi ve yetenekleri doğrultusundaki halk eğitim çalışmalarında önümüzdeki yılın planlamasını da şimdiden yapıyoruz. Vatandaşlarımıza yönelik kurslara ve benzeri çalışmalara yeni dönemde daha fazla ağırlık vereceğiz. Halkımıza geniş ve ferah ortamlarda hizmet sunacağımız Adapazarı Halk Eğitim Merkezimizin yeni binasını da önümüzdeki eğitim öğretim yılı itibariyle hizmete açacağız.” dedi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın