http://dermansut.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 13° Adapazarı
Sabah
06:39
Öğle
13:16
İkindi
15:50
Akşam
18:14
Yatsı
19:37
http://sakaryaradyomega.com/

7 Pehlivan Babaoğlu için güreşti

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 35'incisi düzenlenen Söğütlü Tarım Hayvancılık ve Süt Festivali kapsamında düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerine katıldı.

Haberler/GÜNCEL
22.07.2019
Haberi Yazdır
7 Pehlivan Babaoğlu için güreşti

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten’in daveti ile 35'incisi düzenlenen Söğütlü Tarım Hayvancılık ve Süt Festivali kapsamında düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerine katılarak, başpehlivanlarla birlikte Söğütlü er meydanına davul zurna ekibi eşliğinde girdi.

2005 Yılı Kırkpınar Başpehlivanı Samsunlu Şaban Yılmaz olmak üzere Hendek Belediyesi güreşçilerinden Hendekli Ahmet Kavakçı ve Süleyman Aykırı, Çorumlu Murat Gençtür, Ordulu Nadir Takı, Ankaralı İbrahim Katkıcı ve yine Hendekli Mahmut Kavakçı dahil 7 baş pehlivan Başkan Babaoğlu adına güreştiler. Çeşitli boylarda kıran kirana mücadeleler olurken başpehlivanlık kategorisinde  toplamda 26 başpehlivan mücadele etti.

Yarı final karşılaşmasında kurada Hendek Belediyesi başpehlivanları usta çırak Ahmet Kavakçı ve Süleyman Aykırı birbiriyle karşılaştılar.  Kavakçı’yı yenerek finale yükselen Süleyman Aykırı ustasının elini öperek vefa örneği gösterdi. Finalde Aykırı’yı yenen Kocaeli Karamürselli Hüseyin Gümüşalan 1. Olurken, Başkan Babaoğlu’        nun pehlivanları Süleyman Aykırı 2. Ahmet Kavakçı ve Şaban Yılmaz da 3. lük elde ettiler. 

Selman Dede Güreşlerini muhteşem bir şekilde organize eden ve ata sporu yağlı pehlivan güreşlerine destek veren Başkan Babaoğlu’na başpehlivanlar teşekkür ettiler.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın